Symbol języka migowego

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności strony internetowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu https://schronisko.rozdziele.pl/

Wstęp deklaracji

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu dąży do tego, aby zapewnić łatwiejsze użycie oraz większą dostępność naszej strony internetowej dla osób niepełnosprawnych. Jednocześnie nie jesteśmy w stanie zapewnić całkowitej dostępności strony schroniska www.schronisko.rozdziele.pl w myśl przepisów ustawy z  dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. 

Dane teleadresowe jednostki:

Telefon/fax: +48 146133087
E-mail: schronisko@rozdziele.pl
Adres korespondencyjny: Rozdziele 194, 32-731 Żegocina

Data publikacji strony internetowej: 2019-08-23

Strona www.schronisko.rozdziele.pl jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o  dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, miedzy innymi z następujących powodów:

  • zamieszczone na stronie publikacje w postaci artykułów lub załączników, nie są dostępne cyfrowo w  całości,
  • nie wszystkie zdjęcia posiadają odpowiedni opis,
  • brak podwyższonego kontrastu, brak możliwości powiększania wielkości liter na stronie, brak focusa wokół elementów nawigacyjnych

Ułatwienia na stronie www.schronisko.rozdziele.pl
Strona internetowa schroniska posiada następujące ułatwienia:
• na naszej stronie dostępne są przyciski ułatwiające dostępność strony internetowej. Pozwala to poprawić na naszej stornie internetowej zgodność z wytycznymi dotyczącymi dostępności treści internetowych,
• nawigacja za pomocą klawiatury,
• wersje kontrastowe,
• powiększenie wielkości tekstu (3 wielkości),
• można zatrzymać animacje,
• opcja zastosowania czytelnej czcionki,

Data sporządzenia deklaracji

Deklarację sporządzono dnia: 2020-03-31

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu.

Data ostatniego przeglądu i aktualizacji Deklaracji: 2024-03-31.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Osoba do kontaktu: Elżbieta Cichońska-Darowska – koordynator ds. dostępności Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu
e-mail: schronisko@rozdziele.pl 
Telefon: 146133087

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W  przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu, mieszczący się pod adresem Rozdziele 194; 32-731 Żegocina posiada cztery wejścia:

Budynek nie spełnia minimalnych wymagań zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r  o  zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Dojazd do schroniska

Do schroniska można dojechać busami prywatnych przewoźników, autobusami czy też samochodami osobowymi. Busy zatrzymują się na podjeździe przed schroniskiem.   

Przed budynkiem od strony północnej znajduje się parking z wyznaczonym miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych.

Opis ogólny budynku schroniska

Budynek schroniska jest budynkiem wolnostojącym o dwóch kondygnacjach nadziemnych użytkowych (parter, poddasze), częściowo podpiwniczony. Ciągi komunikacyjne w budynku nie są dostępne dla osób z  niepełnosprawnościami narządów ruchu, gdyż aby dostać się na poszczególne kondygnacje trzeba pokonać schody. Budynek nie posiada windy. Na parterze znajduje się toaleta, która  nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku jest wyposażone w podjazd dla wózków.

Obiekt zapewnia możliwość ewakuacji lub uratowania życia poprzez: informację o kierunkach i  drogach ewakuacji w formie wizualnej, oświetlenie awaryjne oraz stosowanie odpowiednich procedur ewakuacyjnych przez przeszkolonych pracowników.

 

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego

 

Osoba Niesłysząca, mająca trudności w komunikowaniu się przy załatwianiu spraw w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu może korzystać z pomocy tłumacza języka migowego. Jeżeli Osoba Niesłysząca chce załatwić sprawę, to musi zgłosić ten fakt co najmniej 3 dni robocze przed wizytą. Zgłoszenia można dokonać:
1) e-mailem na adres: schronisko@powiat.bochnia.pl
2) faksem na nr: 14 61 33 087
3) poprzez złożenie wniosku bezpośrednio w budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu, Rozdziele 194, 32-731 Rozdziele
Wniosek powinien zawierać:
1) imię i nazwisko Osoby Niesłyszącej
2) adres
3) określenie rodzaju sprawy
4) sposób kontaktowania się
5) wskazanie proponowanego terminu wizyty (dzień i godzina).
Tłumacz będzie tłumaczył rozmowę między Osobą Niesłyszącą, a pracownikiem i rozmowa będzie prowadzona na miejscu.
Pomoc tłumacza jest bezpłatna i jest możliwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 – 15:00. Osoby Niesłyszące mogą także skorzystać z pomocy osób towarzyszących. Ta osoba musi mieć ukończone 16 lat. Osoba, która przychodzi z Osobą Niesłyszącą nie musi być kwalifikowanym tłumaczem języka migowego. Czasami załatwiamy sprawy, które są chronione tajemnicą i wtedy musimy skorzystać z pomocy tłumacza kwalifikowanego.

 

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach

 

Do budynku schroniska można wejść z psem asystującym.

 

 

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.