Strona główna

Budynek Schroniska od strony północno-zachodniej

Szkolne Schronisko Młodzieżowe
W Rozdzielu

BUDYNEK NASZEGO SCHRONISKA NIE JEST DOSTOSOWANY DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Witamy Serdecznie!
Zapraszamy do pobytu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu, w mikroklimacie porównywalnym przez naukowców do rabczańskiego, z dala od wszelkiego przemysłu, w otoczeniu porośniętych lasami wzgórz Beskidu Wyspowego. Nasze schronisko zaliczane jest do najwyższej, tj. pierwszej kategorii przeznaczonej dla tego typu obiektów całorocznych. Obiekt jest placówką całoroczną, będącą doskonałym miejscem wypoczynku oraz idealną bazą do poznawania uroków Beskidu Wyspowego czy Pogórza Wiśnickiego. Niewątpliwymi atrakcjami pobytu w Rozdzielu będą wędrówki znakowanymi szlakami pieszymi lub rowerowymi, liczne zabytki kultury sakralnej ( np. XV wieczny Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej należący do światowego dziedzictwa kultury UNESCO) i świeckiej (np. Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu), pomniki przyrody (Rezerwat Przyrody Kamionna, Kamienie Brodzińskiego, Kamień Grzyb i inne). Miłośników białego szaleństwa zaprasza położona nieopodal (3 km) stacja narciarska „Laskowa” (www.laskowa-ski.pl) oraz w Limanowej (16 km) (www.lysagora.eu). Dla aktywnych ruchowo w odległości ok 400 metrów od schroniska znajduje się boisko do piłki nożnej. W pobliskiej Limanowej można skorzystać z nowoczesnego ośrodka rekreacji (tj. krytej pływalni, bowlingu, sali do gry w sqasha i innych www.plywalnia.limanowska.pl). Na terenie należącym do Schroniska można zorganizować sobie biesiadę ze śpiewem przy ognisku, pieczeniu kiełbasek i grillowych specjalności. Pasjonatów historii najnowszej niewątpliwie zaciekawią rozsiane po okolicznych wzgórzach cmentarze – pamiątki z Bitwy Limanowskiej (1914 r). Nasze Schronisko… Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu działa od 1963r. Najpierw jako schronisko sezonowe organizowane w Szkole Podstawowej a od 1979r. jako samodzielna placówka w miejscu „starej szkoły”. Schronisko położone jest przy drodze gminnej o niewielkim natężeniu ruchu ok 300 m. od drogi wojewódzkiej Bochnia – Limanowa.

Nasza Oferta
Proponujemy organizowanie w naszym Schronisku: tanich kolonii letnich i zimowych, „zielonych szkół”, obozów sportowych, wyjazdów integracyjnych – nocleg z pełnym wyżywieniem . Dla obozów wędrownych oraz innych grup zorganizowanych oferujemy śniadania i obiadokolacje.

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.