Procedura komunikowania się w języku migowym

Informacja o zakresie działalności

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu
Witamy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu!
Nagraliśmy ten film, aby przedstawić Państwu kilka najważniejszych informacji o pobycie w naszym Schronisku.
Znajdujemy się w Rozdzielu nieopodal drogi krajowej 965 pośród gór Beskidu Wyspowego na wysokości 461 metrów n.p.m.
W naszym Schronisku czeka na Państwa 49 miejsc noclegowych w pokojach wieloosobowych wyposażonych w łóżka piętrowe, nowoczesny węzeł sanitarny, świetlica, kuchnia, jadalnia, miejsce na ognisko, niestrzeżony parking i siłownię zewnętrzną.
Co nas wyróżnia?
Niewątpliwie lokalizacja. W naszej okolicy znaleźć można różnorakie inspiracje do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej czy autokarowej. Turysta może na przykład zdobyć najwyższą górę Powiatu Bocheńskiego wchodząc na szczyt Kamionnej. Idąc w przeciwnym kierunku w Lipnicy Murowanej znajdzie XV wieczny Kościół św. Leonarda należący do światowego dziedzictwa kultury UNESCO) perłę pośród licznych zabytków szlaku architektury drewnianej. Przemierzając Pogórze Wiśnickie natknie się na zamek Kmitów i Lubomirskich, a w Bochni na Królewskie Kopalnie Soli, drugi z zabytków UNSECO. Pasjonatów historii zaciekawią rozsiane po okolicznych wzgórzach cmentarze – pamiątki z Bitwy Limanowskiej z 1914 roku. Więcej informacji na naszej stronie www.schronisko.rozdziele.pl
Ponadto oferujemy bardzo atrakcyjne ceny noclegów i wyżywienia oraz serdeczną i niepowtarzalną atmosferę panującą w Schronisku.
Naszą ofertę kierujemy do dzieci i młodzieży szkolnej, studentów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów, turystów indywidualnych i grupowych oraz wszystkich sympatyków.
Zachęcamy do organizacji zielonych i białych szkół, wycieczek integracyjnych, obozów letnich i zimowych, kolonii, obozów wędrownych i rajdów.
Serdecznie zapraszamy!

Procedura komunikowania się w języku migowym

Obsługa Osób Niesłyszących i Słabosłyszących przez tłumacza języka migowego:
Osoba Niesłysząca, mająca trudności w komunikowaniu się przy załatwianiu spraw w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu może korzystać z pomocy tłumacza języka migowego. Jeżeli Osoba Niesłysząca chce załatwić sprawę, to musi zgłosić ten fakt co najmniej 3 dni robocze przed wizytą. Zgłoszenia można dokonać:
1) e-mailem na adres: schronisko@powiat.bochnia.pl
2) faksem na nr: 14 61 33 087
3) poprzez złożenie wniosku bezpośrednio w budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu, Rozdziele 194, 32-731 Rozdziele
Wniosek powinien zawierać:
1) imię i nazwisko Osoby Niesłyszącej
2) adres
3) określenie rodzaju sprawy
4) sposób kontaktowania się
5) wskazanie proponowanego terminu wizyty (dzień i godzina).
Tłumacz będzie tłumaczył rozmowę między Osobą Niesłyszącą a pracownikiem i rozmowa będzie prowadzona na miejscu.
Pomoc tłumacza jest bezpłatna i jest możliwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 – 15:00.
Osoby Niesłyszące mogą także skorzystać z pomocy osób towarzyszących. Ta osoba musi mieć ukończone 16 lat. Osoba, która przychodzi z Osobą Niesłyszącą nie musi być kwalifikowanym tłumaczem języka migowego.
Czasami załatwiamy sprawy, które są chronione tajemnicą i wtedy musimy skorzystać z pomocy tłumacza kwalifikowanego.

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.