Beskidzka Droga św. Jakuba

19.10.2021
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Beskidzka Droga św. Jakuba

 

Camino de Santiago już na stałe zagościł w Polsce, mamy już ponad 6 tysięcy kilometrów dróg i wciąż powstają nowe tworząc sieć pątniczych szlaków prowadzących do Santiago de Compostela. Zapraszamy do wyruszenia na tę najpiękniejszą z tras, na spotkanie z Bogiem, na odkrycie siebie na nowo, po życiową równowagę, pokój i harmonię tak szczególnie dzisiaj potrzebną.

Z naszego Schroniska można wyruszyć na Beskidzką Drogę św. Jakuba. Odcinek I Beskidzkiej Drogi Św. Jakuba – prowadzi nas po Beskidzie Wyspowym, Pogórzu Wiśnickim, i Beskidzie Makowskim (Beskidzie Średnim). Droga ta wiedzie pielgrzyma zarówno starodawnymi dalekosiężnymi (Ziemia Święta, Rzym, Compostelo) jak i współczesnymi traktami pątniczymi. Wreszcie droga tym odcinkiem prowadzi nas ulubionymi ścieżkami turystycznymi i pielgrzymkowymi Św. Jana Pawła II, a niektóre fragmenty pokrywają się z Małopolskim Szlakiem Papieskim. Naszemu pielgrzymowaniu ścieżkami I odcinka w szczególny sposób towarzyszą cztery postaci: Matki Boskiej, św. Jakuba Apostoła Starszego, św. Jana Pawła II oraz Świętej Kingi.

Odcinek I dzieli się na cztery etapy:

  1. Stary Sącz ( rynek ) – Łukowica – 15 km
  2. Łukowica – Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu – 37 km
  3. Schronisko w Rozdzielu – Opactwo oo. Cystersów w Szczyrzycu – 28 km
  4. Szczyrzyc – Myślenice ( Stradom ) – 32 km

Wypatrujcie znaku muszli i kierujcie się mapą.

Zanim wyruszycie na szlak na poniższych stronach znajdziecie najważniejsze wiadomości dotyczące Dróg św. Jakuba w Polsce:

https://camino.net.pl/

http://bractwojakuboweszczyrk.pl/szlak-sw-jakuba

Utrudzonych i zmęczonych pielgrzymów zapraszamy na noclegi do naszego Schroniska.

Rezerwacje pod nr tel.: 14 61 33 087 lub 798 359 851

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.